Rachunkowość, finanse Usługi 

Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Zajrzyj na brabis.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią prawidłowo pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, że następstwem ewentualnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto także wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można uzgodnić z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się tylko kosztami usług – dziwnie niskie koszty usług często oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy uzyskali wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasze dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]

Zobacz również