Ochrona zdrowia Usługi 

Zakres działania chirurga stomatologa

Nie każde choroby jamy ustnej jesteśmy w stanie wyleczyć zwykłymi sposobami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem jest zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w przypadku dużych ubytków zębów, konieczności umieszczenia implantów lub mostów, uszkodzonych kości i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju guzów bądź owrzodzeń. Które metody są zatem stosowane w czasie leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby zabiegi były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne jest czasem zrekonstruowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz para się także terapią wszelkich zmian w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi nadmienionych wcześniej guzów czy owrzodzeń – a także regeneracją zmienionych chorobowo tkanek.

Jak wybrać chirurga stomatologa?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Warto zatem powiedzieć parę zdań na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie na pewno to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, leki znieczulające. Sporą wagę ma również nastrój w poradni oraz podejście stomatologa do chorych – wiele powiedzą nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy między innymi w internecie bądź w gronie przyjaciół.

Zobacz również