Bezpieczeństwo i ochrona Internetowe witryny Usługi 

Zawirusowane strony na WordPress można uratować

Czyszczenie WordPress - więcej o tej usłudze.

WordPress stał się w minionych latach tak popularnym CMS-em, iż liczbę sklepów oraz stroninternetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania witryny, konieczne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa po atakach cyberprzestępców?

Teksty na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Na witrynie znalazłeś przekierowania do obcych Ci adresów? A może logowanie jest zablokowane? To tylko parę z popularnych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich przypadkach potrzebne jest ekspresowe działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców warto powierzyć specom od tego typu zadań, ponieważ naprawa zawirusowanego WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres kwalifikacji ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko tworzeniem sklepów oraz stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – drobiazgowy przegląd baz danych oraz plików strony

Spece podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych wykonują gruntowny przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie następnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie spowodowało włączenie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści podejmują również wymagane działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe uaktualnianie WordPressa i używanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż naprawa wszystkich efektów zawirusowania nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]

Zobacz również