Wyposażenie i urządzanie wnętrz 

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Chcesz zamówić podłogi drewniane dębowe? Sprawdź www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je o wiele taniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę parę godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na suchym podłożu – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na dwie doby, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później producent może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi, która musi przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym pracować

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Zobacz również