Aranżacja z wykorzystaniem biurka ST Calipers marki ST FurnitureWyposażenie i urządzanie wnętrz 

Oddzielaj miejsce pracy od strefy relaksu – o znaczeniu biurka w domu

Planując przestrzeń w mieszkaniu często pomija konieczność wyodrębnienia odrębnego miejsca, w którym będziemy pracować. Wielu z nas ostatecznie zauważyło swój błąd w 2020 r., kiedy praca oraz nauka zdalna stały się czymś koniecznym. Wtedy to nagle okazało się, iż brak nam w mieszkaniu jednego z kluczowych mebli, a więc biurka.

Biurko – zwykły sprzęt, który pozwala oddzielić pracę od wypoczynku

Wychowując dziecko w wieku szkolnym opiekunowie nie zapominają o kupnie dla niego biurka czy stolika do pokoju dziecięcego. Niestety dorośli nie troszczą się już o to, żeby zakupić również podobny mebel dla siebie. Niektórzy sądzą wręcz, iż biurko w mieszkaniu to zbyteczny sprzęt, który całe lata nie będzie używany. Osoby, które nigdy uprzednio nie pracowały na „zdalnej” nie dostrzegają przeważnie korzyści z jego kupna – przecież do robienia impulsywnych zakupów online oraz czytania mediów społecznościowych wystarczy rozsiąść się na ulubionym fotelu z notebookiem na kolanach. Jednak gdy wyobrazimy sobie osiem godzin pracy przy podobnym ułożeniu ciała, to nie wygląda to już tak korzystnie. Trzeba zaakcentować, iż wyznaczenie w przestrzeni mieszkalnej miejsca na biurko umożliwia oddzielenie pracy od wypoczynku. Po kilkunastu dniach pracy na pokojowej sofie nasz umysł zacznie asocjować je z pracą i w następstwie tego trudno nam będzie później w pełni się na niej wyciszyć. Oprócz tego, pracując przy biurku z blatem dostosowanym do naszego wzrostu zachowujemy prawidłowe ułożenie tułowia, i dzięki temu zmniejszamy możliwość wystąpienia urazów kręgosłupa. Przy biurku łatwiej jest także zorganizować pracę – wszelkie niezbędne sprzęty, przybory czy dokumenty zmieszczą się w szufladce bądź na jego blacie, czyli zawsze są na wyciągnięcie ręki.

Meble nie muszą być nudne – postaw na designerskie biurko drewniane

Biurko w żadnym razie nie musi być generycznym sprzętem. Owszem, modele znane z rozpowszechnionych wszędzie salonów meblowych zwykle są do siebie bardzo podobne i albo są one wyprodukowane z myślą o postawieniu w biurze, albo są to małe biurka dla dzieci. Nie oznacza to jednakże, że w sklepach nie ma mebli z charakterem. Wystarczy przejrzeć ofertę producentów mebli drewnianych, żeby odnaleźć multum designerskich perełek, które nie tylko pod względem wzoru, ale i kolorystyki zadowolą gust niebywale wybrednych osób. Nowoczesne biurka designerskie wykonywane są na zamówienie, co umożliwia ich modyfikację według wytycznych klienta. Takie biurka spełnią swoje zadanie nie tylko jako centralny punkt home office bądź w dziecięcym pokoju, ale jednakowo perfekcyjnie wplotą się one we wnętrza współczesnych biur.

Nasze dane teleadresowe:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]

Zobacz również