Zakupy 

Antena DVB T – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Skieruj się tutaj, aby zamówić antenę telewizyjną.

W ogromnej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie był niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zainwestować także we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, a także anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim prostotą montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się również świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy kupić. Trzeba pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na szereg czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz również