Ochrona zdrowia Zakupy 

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Dowiedz się, gdzie kupić domowe urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w latach 30-tych XX w. – to przeróżne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu oraz stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia używają aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne albo dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem poszczególnych komór urządzenie uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie chłonki. Istnieje multum powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w redukcji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby często stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, dzięki innowacyjnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie są ciężkie, więc bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. stany zapalne bądź zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Zobacz również