Hobby i rekreacja Zakupy 

Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Jeśli potrzebujesz kasków jeździeckich, koniecznie wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, ze względu sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi atestami, jak również umożliwiać regulację rozmiaru lub być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Zobacz również