Zakupy Żywność 

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Więcej w temacie kapsułki Nespresso zamienniki na http://bit.ly/2tBm2lg.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Trieste, Firenze oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty prażonych orzechów, orzechów laskowych czy pieczonego chleba. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Vanilla i Chocolate.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów mieszczą na ogół 10 szt kawy w kapsułkach. Natomiast dla konsumentów, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Zobacz również