Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy 

Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie zobaczysz tu

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Jednak ten element zabezpieczenia okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne wykorzystanie

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy wyraźnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu rewelacyjnie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, gdyż to w salonie domownicy przesiadują większą część dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym należy zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale także komfortowe. Swoboda wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła przenikającego do pomieszczenia, co umożliwia np. zupełne jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć coś w telewizji, albo jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niesłychanie łatwa pielęgnacja

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem można skutecznie regulować temperaturę sypialni, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom zimą dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Do tego takie okiennice skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się także w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Zobacz również