Zakupy 

Czym jest antena satelitarna?

Jeśli szukasz anteny satelitarnej, koniecznie sprawdź telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Znaczna część z nas posiada w swoim mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy czasami zobaczyć interesujący film bądź talk-show telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą obecnie można kupić bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z trudną do przeoczenia czaszą, która często nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać nadal ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez duży odsetek widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyliczyć można kilka typów anten SAT. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Obecnie w przeważającej liczbie przypadków użytkownicy wybierają jednak modele, których średnica wynosi od 18 do 35 cali. Urządzenia produkowane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania złych warunków pogodowych. Dzięki temu śnieg, deszcz, wysokie i niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Doskonałej jakości antena satelitarna będzie nam służyć długo.

Co poza anteną satelitarną jest konieczne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest jedynym urządzeniem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać kanały satelitarne. Oprócz niej trzeba też wyposażyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz również