Hobby i rekreacja Zakupy 

Dlaczego warto trenować w profesjonalnej bluzie sportowej?

Chcesz zamówić bluzy sportowe? Sprawdź sklep-hummel.pl.

Każdy kto regularnie trenuje z pewnością dobrze wie, że tylko odpowiednia odzież sportowa umożliwia taką aktywność w pełnym komforcie. Kompletując zestaw do ćwiczeń, przede wszystkim tych na świeżym powietrzu, jak jazda na rowerze, bieganie bądź gra w tenisa, nie zapominajmy o zakupie bluzy sportowej.

Bluzy sportowe a bluzy lifestyle – główne różnice

Modele bluz z zamkiem błyskawicznym, kapturem lub bez od dziesięcioleci są już normalnym elementem powszedniego ubioru. Przestały nawet zadziwiać w miejscach pracy, gdzie jeszcze niedawno obowiązywał sztywny dress code. Bluzy traktowane są jako ubranie typu casual, bo są praktyczne i nie ograniczają ruchów, a wykorzystanie w nich grubszych tkanin sprawia, że to doskonała odzież wierzchnia na późną wiosnę i wczesną jesień. Bluzy sportowe, choć posiadają dość podobny krój, są w wielu miejscach inne niż bluzy lifestyle. Te ostatnie zazwyczaj szyte są w 100% z bawełny lub bawełny z niewielką domieszką m.in. elastyny. Bluzy sportowe natomiast najczęściej zrobione są wyłącznie z poliestru. Jest to niezmiernie odporna na uszkodzenia tkanina syntetyczna, która nie rozciąga się tak szybko i trudniej ją rozedrzeć. To dlatego jest perfekcyjna do wytwarzania z niej odzieży sportowej, która musi wytrzymać duże przeciążenia działające na nią w czasie intensywnych ćwiczeń. Ponadto poliester bardzo dobrze odprowadza wilgoć, wobec tego trenujący nie spędza długich godzin w przemokłej od potu odzieży.

Bluzy sportowe zamawiaj w sklepach współpracujących z najlepszymi markami

Wybierajmy przede wszystkim odzież od uznanych producentów. Oczywiście, należy wtedy być gotowym na wyższą cenę zakupu takiej bluzy, lecz w zamian dostajemy wysokiej klasy produkt z dobrych materiałów, który na pewno będziemy używać wiele miesięcy. Jeśli jakiś typ bluzy sportowej ma konkretne przeznaczenie, nie warto ubierać zamiast niej uniwersalnej odzieży, np. bluzy bramkarskie mają dodatkowe osłony na łokciach ochraniające bramkarza podczas parad, z kolei bluzy dla biegaczy posiadają wyższy kołnierz, który osłania przed podmuchami wiatru. By być pewnym, iż kupujemy oryginalną odzież, róbmy zakupy w sklepach firmowych albo prowadzonych przez autoryzowanych hurtowników, które oferują szeroki asortyment bluz sportowych damskich, męskich i dla dzieci.

Nasze dane teleadresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Zobacz również