Usługi budowlane Zakupy 

Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Jeśli szukasz kontenerów na gruz, koniecznie sprawdź ekombud.pl.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak wiele typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe, a także zdemontowane elementy drzwi i okien – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Zobacz również