Bezpieczeństwo i ochrona Zakupy 

Kominiarki, czepki ochronne i maseczki – o ochronie głowy

Kup maseczkę 3 warstwową na https://globalhygiene.pl/czepki-maseczki-astrocap-2/.

Zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa w toku produkcji żywności wymaga, żeby pracownicy linii przetwórczych nosili odpowiednią odzież ochronną, która zapobiega przedostaniu się cząstek ciał obcych do wytwarzanych towarów. Jednym z najistotniejszych elementów takiej ubrań roboczych są maseczki higieniczne i czepki, noszone na głowach pracowników.

Nakrycia na włosy i twarz – czepki, kominiarki oraz czapki

Fundamentalną rolą artykułów chroniących głowę członków załogi, jest udaremnianie dostaniu się pojedynczych włosów do wytwarzanej żywności. Zarządcy przedsiębiorstw produkcyjnych zaopatrują swoich pracowników w różnorodne okrycia zakrywające twarz i włosy. Nakrycia te sporządzane są zwykle z polipropylenu (PP), który wyróżnia się odpowiednią przepuszczalnością powietrza, a jednocześnie może być szeroko wykorzystywany w branży spożywczej, nawet do wytwarzania opakowań. Z polipropylenu sporządza się m.in. czepki ochronne clip i kominiarki osłaniające większą część głowy. Te ostatnie można nabyć również jako model z dodatkową maseczką zasłaniającą nos i usta pracownika. PP można farbować, tym samym czepki i kominiarki ochronne z niego wykonywane, można zamówić w wielu kolorach, co z pewnością zainteresuje właścicieli zakładów, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Z kolei czapki ochronne (również te z daszkiem) wytwarzane są z bawełny oraz przędzy akrylowej.

Maseczki higieniczne osłaniające twarz także dla panów z zarostem

Maseczki higieniczne stanowią pomocniczą ochronę w procesie produkcji. Obniżają one możliwość przedostania się do żywności cząsteczek śliny. Maski osłaniające twarz to artykuły, z których korzysta się jednokrotnie. One też wyprodukowane są z włókniny PP, która jest hipoalergiczna, nadzwyczaj lekka oraz niepyląca. W zależności od potrzeb, w przemyśle spożywczym stosuje się jedno-, dwu- bądź trzywarstwowe maski ochronne. Dla mężczyzn noszących zarost zaprojektowane są z kolei specjalne maski ochronne pokrywające całą szczękę sięgające nad górną wargę.

Nasze dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Zobacz również