Zakupy Żywność 

Kompatybilne kapsułki Tchibo Cafissimo i ich rodzaje

Więcej szczegółów o kapsułkach Tchibo Cafissimo.

Metoda zaparzania kawa w kapsułkach jest znana od końca lat 70-tych i pomału pozyskiwała sobie tysiące sympatyków. Ten wygodny system umożliwia przyrządzanie kawy wysokiej jakości w niesłychanie nieskomplikowany sposób – wystarczy dolać wodę do pojemnika w ekspresie, włożyć kapsułkę z kawą do wskazanego zasobnika i zaledwie po kilkunastu sekundach można cieszyć się świeżo parzonym napojem.

Czy można kupić zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Istnieje kilka systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z cieszących się największą popularnością na świecie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo odróżniają się formą od innych, co przez długi czas wymuszało na klientach zaopatrywanie się w nie od jednego producenta. Problem ten tyczył się wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie oferowanych jest w sklepach – również w naszym kraju – wiele ich zamienników. Włoska firma Italian Coffee wytwarza kapsułki do wielu systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta utworzyła linię kaw single origin, nazywanych też kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, że pochodzą z jednego gatunku, zbioru i uprawy. Smak jej naparu jest niepowtarzalny, bowiem uformowało go wiele różnorodnych elementów, np. warunki atmosferycznepanujące w roku zbiorów. Mieszanie takich kaw z dodatkami aromatyzującymi bądź mlekiem zagłusza ich unikatowy nuty smak. W sklepach dostępne są zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (robusta), jak również z Etiopii oraz Kolumbii (arabika). W tych ziarnach mocno wyczuwalne są naturalne nuty czekoladowe, kwiatowe i kakaowe.

Jaki jest koszt kawy z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Zaparzacze do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w hostelach lub biurach, jak i w domu. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest znaczna i z reguły zamyka się w granicy 1,20-1,50 zł. Łatwo wyliczyć, iż taka kawa jest kilka razy tańsza niż podobny napój serwowany w kawiarniach na mieście czy na stołówkach w biurze. Przystępne ceny i nowoczesny wygląd ekspresów na kapsułki sprawiają, że z roku na rok częściej znajdują one miejsce w naszych kuchniach. Dzięki nim zaserwujemy koleżankom najwyższej jakości napój w czasie okazjonalnych spotkań, a przy tym sami będziemy cieszyć się filiżanką takiej kawy do ciasta, nie lękając się o gigantyczne koszty. Jeśli chcemy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo sprawdźmy uprzednio czy są zgodne z naszym ekspresem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]

Zobacz również