Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy 

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli szukasz listw drewnianych, kliknij tu.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają najniższą część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasze dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Zobacz również