Zakupy 

Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Jeśli chcesz kupić mopy profesjonalne, skieruj się tu.

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, gdy idzie o znaczną powierzchnię lub kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki najlepszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają głównie dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą zabrudzenia niż miękkie.

Mocny trzonek i wiadro – istotne akcesoria do profesjonalnych mopów do podłóg

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Nieomal równie istotne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadra z mopem.

Nasze dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Zobacz również