naturalne maski do włosów, maski do włosówUroda i kosmetyki Zakupy 

Naturalne maski do włosów z keratyną i wyciągami roślinnymi

Nasze włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich kondycję negatywnie oddziałują m.in. niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce czy też silny wiatr. Równie szkodliwe może okazać się korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, farbowanie, zasypianie z mokrą głową czy też stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk okazuje się nieskuteczny.

Naturalne maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski nawilżające do włosów zapewniają bardziej intensywną regenerację niż typowe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Kosmetolodzy nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet bardzo zniszczonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek metoda aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. By przeniknęły w głąb włosów oraz skóry, trzeba je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Z uwagi na ich intensywne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich raz na tydzień.

Naturalne maski do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, aby zabezpieczać włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak wszelkiego rodzaju olejki, keratyna, a także silikony. Naturalne maski do włosów zawierają dodatkowo wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]

Zobacz również