Ochrona zdrowia Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy 

Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości przeciętnego mieszkańca Polski i z rzadka bywa marginalizowana. Polacy zauważyli, że jakość powietrza, które codziennie wdychamy, ma znaczny wpływ na nasz stan fizyczny. Jednak póki nie zostaną zastosowane systemowe rozwiązania, każdy powinien sam zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez zakupienie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie przydatne mieszkańcom metropolii

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest ryzyko występowania znacznego stężenia PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń płuc narażeni są szczególnie rezydenci większych aglomeracji miejskich lub okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery pokaźne ilości pyłów zawieszonych. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na pokaźne zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza wielu cenionych producentów, jak m.in. Wood’s, AirFree czy Cado, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co kluczowe, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko mają one też inne użyteczne funkcje.

Typy i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w rozmaitych rozmiarach, w związku z tym łatwo dobierzemy urządzenie właściwe do określonej objętości mieszkania. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, toteż bez ograniczeń daje się je przesuwać pomiędzy pokojami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być źródłem wielu reakcji alergicznych czy też chorób, a także szkodliwy formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza we wnętrzu orzeźwiającą atmosferę, a przy tym zapewnia mocniejszy sen. Niektóre urządzenia mają także czujniki wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Korzystanie z oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom podatnym na alergie.

Zobacz również