Wyposażenie i urządzanie wnętrz Zakupy 

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Szukasz shuttersów? Odwiedź tę stronę.

Projektując wystrój domu, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj decyzja pada na tradycyjne aranżacje, to znaczy zasłony i firanki, które nieraz łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowinka w europejskich domach

Nadrzędną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od fantazji lokatorów. Wytwarza się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się przeważnie na oknach, jednakże wspaniale sprawdzą się także na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większa część z nas zapewne w kinie czy w telewizji, gdyż te okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w krajach śródziemnomorskich.

Zalety ozdobnych okiennic typu shutters

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters znakomicie wyglądają, mają one również praktyczne zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i da się je założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niezmiernie wytworny wygląd, zatem podnoszą wartość posesji. Wypada również uwydatnić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez użycia łańcuszków, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotnych zwierząt, które zerwać dyndające linki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Nasze dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Zobacz również