Technologie Zakupy 

Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

Sprawdź, gdzie kupić najlepszą drukarkę 3D.

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: PolyJet, SLA i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zredukują koszty produkcji

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne technologie oraz urządzenia. Oszacowano, że korzystając z drukarek 3D oraz drugich urządzeń Stratasys można nawet o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Nadrzędne idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to gwarantowanie wysokiej jakości produktów i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Kolejnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, innowacyjnej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi formę technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się prostą obsługą i funkcjonalną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można otrzymać tożsame makiety, do czego dąży się zwłaszcza w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy zaawansowane urządzenia do druku 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w przeróżnych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Wydruk jest trwały i dokładny, a podczas procesu drukowania nie występują odkształcenia czy przesunięcia warstw.

Nasze dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Zobacz również