Zakupy 

Pudełka i kapsle na monety chronią je przed zarysowaniem

Dowiedz się, gdzie kupić pudełka na monety.

Każdy pasjonat numizmatyki ma świadomość, iż wartość kolekcjonowanych przez niego eksponatów może zwiększyć się wyłącznie wówczas, jeśli zachowają się one w przyzwoitym stanie. Jak więc chronić zarówno niesłychanie cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Zalecamy specjalne pudełka i kapsle.

Kapsle do monet – mocna osłona przed zarysowaniem

Hobbyści mają zadowolenie nie tylko z gromadzenia monet, ale też z ich układania, przeglądania bądź pokazywania innym pasjonatom numizmatów. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki numizmatu, zwłaszcza egzemplarza w stanie „mint” wybitego z miękkiego metalu (np. srebra), może skończyć się jej otarciem. Z tej przyczyny poleca się chować bardziej wartościowe monety w plastikowych kapslach do monet, które sprzedawane są w kilkunastu wielkościach odpowiadającym średnicom popularnych okazów kolekcjonerskich. Kapsle wytwarzane są z akrylu o wysokim stopniu przezroczystości, i chociaż bez trudności się je zamyka i otwiera, są one szczelne i porządnie osłaniają monetę przed niszczycielskim oddziaływaniem powietrza czy wilgoci. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa rodzaje kapsli do monet – okrągłe oraz kwadratowe, z wkładem z pianki dostosowanym do przechowywania monety o określonej średnicy. Niezmiernie ważny jest staranny dobór wielkości kapsla do średnicy monety, ponieważ to unieruchomi ją w środku kapsla i obniży niebezpieczeństwo zarysowania jej awersu, rewersu, ale też rantów.

Pudełka na monety – cała kolekcja w jednym miejscu

Kapsle są doskonałą metodą zabezpieczenia monet kolekcjonerskich, ale jak wygodnie przeglądać kolekcję, kiedy jest w nich trzymana? Najlepszym rozwiązaniem jest kupno pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsli już używamy. W pudełku ustawiamy kapsle w rządku w specjalnych przegródkach. Można w nich również zamykać monety w tekturowych holderach – tych pomieści się tu zdecydowanie więcej niż akrylowych kapsli. Kapsle oraz pudełka na monety od renomowanych producentów są w stanie skutecznie ochraniać eksponaty nawet przez okres 15 lat!

Nasze dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]

Zobacz również