Ochrona zdrowia Zakupy Żywność 

Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Jeśli szukasz soku z kapusty kiszonej, kliknij tutaj.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia ponownie wracają do menu Polaków. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także inne, dotychczas mniej popularne owoce i warzywa. Kiedy mówimy o zdrowotnych walorach fermentowanego jedzenia nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak kefir, kwas chlebowy czy rozmaitego typu zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają łatwo i szybko dostarczyć naszemu organizmowi substancje niezastąpione dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – co w nich odnajdziemy?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę substancji mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Kluczowym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiadające za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kwaszonek to też skarbnica witamin. Na uwagę zasługuje w szczególności wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na zawartość witaminy P i K, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Z jakiego powodu należy spożywać sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Co więcej nagromadzenie witamin polepsza funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy szkorbutu, cukrzycy i depresji, a także pomagają walczyć z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny oprócz tego sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność czy wrzody dwunastnicy. Stanowią one również tarcze ochronną podczas leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasze dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Zobacz również