Usługi budowlane Zakupy 

Systemy rynnowe – istotna część konstrukcji dachu

Chcesz kupić rynnę metalową? Sprawdź regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z wielu elementów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu kłopotów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak zakładanie rynien. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – jakie elementy wchodzą w jego skład?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z rozmaitego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod ziemią, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do odpływu.

Rynny PCV, metalowe czy plastikowe – które kupić?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z kilku materiałów – głównie z metalu lub plastiku. Które z nich będą najtrafniejszym wyborem? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów atmosferycznych. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien należy zatem skonsultować z fachowcem.

Nasze dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08

Zobacz również